Przedszkole mieści się w nowo wybudowanym budynku, zaprojektowanym z dbałością o potrzeby naszych podopiecznych. Placówka dysponuje dużymi i przestronnymi salami przedszkolnymi oraz salami przystosowanymi do zajęć terapeutycznych.

– Sala Doświadczania Świata

Podstawowymi elementami wyposażenia sali do stymulacji polisensorycznej są:

Elementy stymulujące zmysł dotyku:

różnorodny, naturalny materiał przyrodniczy ( w zależności od aktualnej pory roku), szereg przedmiotów zróżnicowanych kształtem, wielkością, strukturą materiału, urządzenia, pomoce dostarczające bodźców, wrażeń odpowiadających poszczególnym żywiołom (ogień, woda, powietrze, ziemia), olejki do masażu

Elementy stymulujące zmysł wzroku:

Różnorodne oświetlenie, kolorowe tkaniny, wstążki, chusty, mobilne i fosforyzujące zabawki, przedmioty, naturalne materiały i ciekawostki przyrodnicze

Elementy stymulujące zmysł węchu:

olejki zapachowe, oliwka kosmetyczna, materiał przyrodniczy, pokarmy, owoce, warzywa (zależnie od pory roku).

Elementy stymulujące zmysł smaku:

produkty spożywcze, warzywa, owoce, zróżnicowane smakiem i konsystencją.

– Sala do terapii Integracji Sensorycznej (SI)

– Gabinet do hydroterapii

– Gabinet do terapii metodą A. Tomatisa i gabinet do terapii EEG Biofeedback